A+ A A-

Trwa procedura udziału społeczeństwa przy wydawaniu decyzji środowiskowej projektu: Przystosowanie Łódzkiego Węzła Kolejowego do obsługi Kolei Dużych Prędkości oraz zapewnienie jego intermodalności z innymi środkami transportu.

Wbrew pozorom inwestycja nie ma wiele wspólnego z kolejami dużych prędkości. Decyzja środowiskowa ma dotyczyć najważniejszych linii kolejowych w województwie łódzkim:

 • linia nr 14, odcinek Łódź Kaliska (bez stacji) – Zduńska Wola;
 • linia nr 15, odcinek Zgierz – Łódź Kaliska;
 • linia nr 16, odcinek Zgierz (bez stacji) – Kutno (bez stacji);
 • linia nr 22, odcinek Tomaszów Mazowiecki – Drzewica;
 • linia nr 24 , odcinek Piotrków Trybunalski – Bełchatów;
 • linia nr 25, odcinek Łódź Kaliska – Gałkówek (odcinek 1);
 • linia nr 25, odcinek Słomianka – Końskie (odcinek 2);
 • linia nr 53, Tomaszów Mazowiecki – Spała;
 • linie w obrębie węzła Koluszki - linie nr 534, 535, 536;
 • linia nr 539, Łódź Kaliska Towarowa – Retkinia;
 • linia 540 Łódź Chojny – Łódź Widzew.

Wątpliwości CZT budzą proponowane maksymalne prędkości. W większości przypadków zakłada się 120 km/h.

Projekt stanowiska dla omawianej inwestycji można pobrać pobrać tutaj>>>. Może on posłużyć za szablon przy tworzeniu własnych uwag. Przypominamy, że wnioski można wysyłać do 29.10.2015. Adresatem powinna być Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi.

Z pełną dokumentacją można zapoznać się w serwisie Transportpodkontrola.pl pod bezpośrednim linkiem>>>. Zachęcamy też do subskrybowania powiadomień o nowych wydarzeniach dla inwestycji z wybranego zakresu.

Serwis Transport pod kontrolą>>>, umożliwia śledzenie aktualnie prowadzonych postępowań z udziałem społeczeństwa w ramach procedur administracyjnych dla inwestycji transportowych w całym kraju. Zachęcamy też do subskrybowania powiadomień o nowych wydarzeniach dla inwestycji z wybranego zakresu.

O projekcie

Projekt Transport pod Kontrolą prowadzony jest przez Centrum Zrównoważonego Transportu w partnerstwie z Fundacją Normalne Miasto - Fenomen, przy dofinansowaniu ze środków EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”. Poza niniejszym serwisem, monitorującym planowane inwestycje transportowe, w ramach projektu Transport pod kontrolą prowadzimy działania kontrolne sposobu organizacji transportu na poziomie strategicznym. O tych działaniach informujemy na stronie www.czt.org.pl.

Wykaz produktów

Powiadamianie

Zaglądając do serwisu jesteś w stanie zapoznać się z aktualnie przygotowywanymi inwestycjami, ale musiałbyś to robić regularnie, aby być pewnym, że nie przegapisz żadnej ważnej informacji – np. ogłoszenia z terminem na składanie uwag, czy pojawienia się nowej inwestycji. Aby zapewnić naszym użytkownikom aktualną informację niebawem uruchomimy powiadamianie e-mailowe o pojawiających się wydarzeniach dla inwestycji spełniających wybrane przez Ciebie kryteria. Te kryteria mogą dotyczyć zarówno typu inwestycji (drogowa lub kolejowa) jak i jej położenia (w określonych województwach).

Projekty pism

Dla inwestycji, które uważamy za kluczowe, przygotowujemy projekty pism. Są to głównie projekty uwag w tzw. procedurach wymagających udziału społeczeństwa. Czasami są to także projekty odwołań od decyzji – w przypadkach kiedy decyzje te naszym zdaniem są znacząco sprzeczne z interesem społecznym, bądź ochroną środowiska. Ponieważ projekty te mają służyć do wykorzystania przy sporządzaniu własnych pism, staramy się je umieszczać w serwisie na ok. 7 dni przed terminem na ich złożenie.