A+ A A-

Szczecińska Kolej Metropolitalna. 

Studium dla inwestycji zostało opracowane w celu wyboru optymalnych wariantów realizacji przedsięwzięcia w zakresie technicznym, organizacyjno-prawnym i finansowym. Studium Wykonalności SKM obejmuje swoim zakresem analizę połączeń na trasach:

  • Szczecin – Stargard Szczeciński (Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii),
  • Szczecin – Police - Trzebież,
  • Szczecin – Goleniów,
  • Szczecin – Gryfino.

Uwagi i wnioski wnoszone pisemnie lub ustnie do protokołu należy składać w siedzibie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do dn 4.06.2015. Uwagi drogą elektroniczną należy zaś kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule "Studium SKM". Szczegóły w obwieszczeniu organizatora>>>.

 Przebieg procedur administracyjnych:

 

05.06.2015 -  termin wnoszenia uwag do studium wykonalności inwestycji
 

 

 Materiały informacyjne:

 

Uwagi i wnioski do projektu
Studium wykonalności: Etap I - Prognozy społeczno-gospodarcze i analiza rynku usług transportowych
Zestaw dokumentów inwestycji
Obwieszczenie ws. konsultacji

 

O projekcie

Projekt Transport pod Kontrolą prowadzony jest przez Centrum Zrównoważonego Transportu w partnerstwie z Fundacją Normalne Miasto - Fenomen, przy dofinansowaniu ze środków EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”. Poza niniejszym serwisem, monitorującym planowane inwestycje transportowe, w ramach projektu Transport pod kontrolą prowadzimy działania kontrolne sposobu organizacji transportu na poziomie strategicznym. O tych działaniach informujemy na stronie www.czt.org.pl.

Wykaz produktów

Powiadamianie

Zaglądając do serwisu jesteś w stanie zapoznać się z aktualnie przygotowywanymi inwestycjami, ale musiałbyś to robić regularnie, aby być pewnym, że nie przegapisz żadnej ważnej informacji – np. ogłoszenia z terminem na składanie uwag, czy pojawienia się nowej inwestycji. Aby zapewnić naszym użytkownikom aktualną informację niebawem uruchomimy powiadamianie e-mailowe o pojawiających się wydarzeniach dla inwestycji spełniających wybrane przez Ciebie kryteria. Te kryteria mogą dotyczyć zarówno typu inwestycji (drogowa lub kolejowa) jak i jej położenia (w określonych województwach).

Projekty pism

Dla inwestycji, które uważamy za kluczowe, przygotowujemy projekty pism. Są to głównie projekty uwag w tzw. procedurach wymagających udziału społeczeństwa. Czasami są to także projekty odwołań od decyzji – w przypadkach kiedy decyzje te naszym zdaniem są znacząco sprzeczne z interesem społecznym, bądź ochroną środowiska. Ponieważ projekty te mają służyć do wykorzystania przy sporządzaniu własnych pism, staramy się je umieszczać w serwisie na ok. 7 dni przed terminem na ich złożenie.